Únor 2010

Rozhovor

27. února 2010 v 9:56 | bellisima |  2006 - Taťána Kuchařová
Ačkoli od jejího zvolení miss world už uplynuly tři roky, svět stále ví, kdo je Češka Taťána Kuchařová. Přesně před rokem se jednadvacetiletá topmodelka objevila na titulní straně juicy. Co se od té doby změnilo v jejím soukromém a pracovním životě?
* Svádí vás konec roku k bilancování?
Sama pro sebe si věci hodnotím během celého roku. Roční období na to nemá vliv. Když se ale přece jen ohlédnu za rokem 2009, určitě jsem pyšná na finále soutěže Miss ČR, které se nám podařilo úspěšně dotáhnout do konce. Zároveň nemůžu zapomenout na svoji charitativní činnost spojenou s nadací Krása pomoci a na úspěch v modelingovém světě, kdy jsem se stala tváří americké značky luxusního spodního prádla Bali Lingerie a celosvětovou tváří značky Maserati.
* Umíte se za své úspěchy odměnit?
Mám velmi ráda masáže. Proto, když se najde čas, neodolám dobré aromaterapeutické masáži nebo bylinné koupeli.
* Všechno je to spojené s vůněmi. Vnímáte svět přes vůně?
Určitě. Třeba Vánoce mám automaticky spojené s vůní františků, jehličí, vanilky, skořice a svařáku. Co se týká parfémů, už několik let používám jednu značku, na kterou nedám dopustit. Je to Lanvin Éclat D'Arpége. A tak to mám i v životě. Když mi něco sedne, nemám důvod to měnit. Jsem hodně konzervativní člověk a nejsem velký milovník změn.
* To je vzhledem k vaší práci celkem paradox...
Právě proto vyhledávám stabilitu tam, kde ji nemám. Protože v pracovním životě jsem neustále vystavena změnám, v soukromém životě se snažím, aby vše zůstalo stále stejné.

* Hodně času trávíte na cestách. Nemáte chuť vyměnit hotelové pokoje za vlastní dům nebo byt?
Je pravda, že si někdy připadám jako kočovnice. Přesvědčila jsem se ale o tom, že žít se dá kdekoli. Osobně jsem si zamilovala Paříž, dokážu si představit, že bych v ní mohla jednou v budoucnu bydlet. V nejbližší době se ale neplánuji kdekoli natrvalo usadit. Moje práce je všude a není důvod vázat se na jedno místo. Stačí mi, že mám po světě několik apartmánů, které si pronajímám, když někde trávím delší dobu.
* Existuje způsob, jakým si zpříjemňujete místo, které se stane vaším dočasným domovem?
Rozhodně nesmí chybět svíčky. Miluji jejich atmosféru! Pak různé olejíčky a bylinné čaje. Hodně času také trávím čtením knížek, především s duchovní tematikou. Zaujaly mě například knihy od Marty Foučkové Jsem a Já jsem. Naposledy mě velmi inspirovalo Tajemství od Rhondy Byrne.
* Tato knížka prý v sobě skrývá tajemství spokojeného života. Jak se k vám dostala? Náhodou. I když náhodou...
Já na náhody nevěřím, ty neexistují ani podle této knížky. Vždy za to může osud. Objevila jsem ji u své nejlepší kamarádky, která mě přesvědčila, ať si ji koupím. Už po pár stránkách jsem si uvědomila, že podle rad, které autorka čtenářům dává, se sama už několik let nevědomky řídím.
* Vyplatilo se dočíst ji až do konce?
Každou knížku dočtu až do konce. Knihy s podobnou tematikou mi pomáhají hlavně po psychické stránce. Díky nim jsem stabilnější a silnější. Potvrzují mi, že jak v případě soukromých, tak pracovních věcí je potřeba se pokaždé rozhodovat srdcem a mít pokoru.
* Nedávno jste ofciálně oznámila svůj rozchod s Milanem Richterem. Co si myslíte o názoru, který se objevil v médiích, že jste spolu byli jen naoko?
Tento názor asi nemá cenu vůbec komentovat. Alespoň za sebe můžu říct, že bych nedokázala být s někým dva a půl roku, a přitom ho nemilovala. Je ale pravda, že tento vztah pro mě byl hodně hořká zkušenost. Příště si dám mnohem větší pozor, komu svěřím své city a důvěru.
* Potřebujete k životu vztah?
Určitě. Téměř neustále jsem obklopena lidmi. Naštěstí mám od dětství pár opravdových přátel a jsem za ně ráda - třeba za svoji nejlepší kamarádku, se kterou se znám už od svých dvanácti let. Prošla si se mnou vším a pořád si skvěle rozumíme. Navzdory tomu všemu jsem ale člověk, který potřebuje vědět, kde má svoje zázemí a kam a ke komu patří. Jen vědomí, že můžu někomu kdykoli zavolat a vědět, že je mi oporou, je k nezaplacení. Nechci však hledat lásku za každou cenu. To potřebuje přirozený průběh.
* Pouhý den před Vánocemi oslavíte 22. narozeniny. O lidech narozených ve znamení Kozoroha se říká, že mají silně vyvinutý smysl pro povinnost. Platí to také pro vás?
úspěchu v modelingové branži. Vždy jsem byla hodně disciplinovaná a šla si za svým, ale v žádném případě ne přes mrtvoly. Mým heslem stále je, že štěstí přeje připraveným. A v případě, že se navíc ocitnete v pravou chvíli na pravém místě, tak to prostě musí vyjít. Když jsem začínala s modelingem, vždy jsem se snažila udělat maximum pro to, abych byla dokonale připravená. Je ale pravda, že je za tím spousta práce.
* Byla jste taková už jako dítě?
Myslím, že je to zčásti ve mně a zčásti dané výchovou. Možná to vychází i z toho, že jsem v dětství měla na starosti dvě mladší sestry, které dodnes beru spíš jako svoje děti než jako sourozence. Díky nim jsem v sobě vždy cítila zodpovědnost možná víc než kdokoli jiný v mém věku.
* Které vlastnosti se vám zatím při práci topmodelky nejvíc vyplatily?
Když opomenu fyzické předpoklady, je hodně důležitá komunikativnost a jazyková vybavenost. Vyplatí se také samostatnost, především pak schopnost poradit si sama se sebou a nenechat se svést na špatnou cestu. To, jak si s tím poradíte, je ale z velké části ovlivněno také výchovou a rodinným zázemím.
* Kdy jste si to nejvíc uvědomila?
Po své první cestě za prací, ze které čerpám dodnes. Bylo mi sedmnáct a odjela jsem na tři měsíce do Tokia. Byla jsem sice v kontaktu s ostatními modelkami, ale chyběla mi máma, která tam najednou nebyla s večeří a pohlazením. Modeling v zahraničí je hodně tvrdý svět, se kterým se málokdo popere. Je úplně jiný, než se prezentuje. Jde o tvrdý byznys, za kterým se skrývá hodně falše. Když ho ale dokážete správně uchopit, posune vás mezi úplně jiné lidi. Jen díky tomu, že jsem překlenula zkušební most, si dneska můžu modeling užívat a věnovat se i jiným aktivitám. Začátky ale rozhodně nejsou o svobodomyslnosti a možnosti dělat si, co chcete. Jsem ráda, že tu dobu už mám za sebou.
* Co vás motivuje k tomu, investovat svůj volný čas nadaci Krása pomoci?
Za touto prací se často skrývají velmi emotivní příběhy, které mě na jednu stranu šokují, ale zároveň mi dávají spoustu zkušeností a uvědomění. Naše nadace se zaměřuje především na pomoc seniorům. Dřív jsem netušila, že podmínky, ve kterých se tito lidé nacházejí, jsou až tak děsivé. Když jsme nadaci před rokem zakládali, zjistili jsme, že v České republice tuto oblast podporuje pouhých 14 % lidí a firem. Přitom má tato problematika dopad na všechny generace a týká se nás všech. Brzy jsem pochopila, že jestliže se s tím něco neudělá, bude to v budoucnu velký průšvih.
* Co vás žene stále dál?
Je to každodenní boj za ty potřebné. Celkový pohled a vnímání seniorů společností jsou pro mě nepochopitelné. Nevidím jediný důvod, proč by se měly domovy důchodců stavět na okrajích měst nebo proč by senioři neměli dostat šanci aktivně se zařadit do společenského života. Většina zařízení, hospiců a domovů jsou navíc v dezolátním stavu. Chybí pečovatelská služba a osobní asistence. Proto, i když to ve společnosti není tak oblíbené téma jako například nemocné děti, se této oblasti nepřestanu věnovat. Hodně se s žádostí o pomoc obracíme také na širokou veřejnost. I z toho důvodu se před Vánocemi v Praze objeví několik stánků v obchodních centrech, kde bude možné koupit si svíčky, mýdla a další výrobky z chráněných dílen, které vyrobili senioři nebo lidé s postižením. Už teď máme plány na příští rok, kdy se chceme rozšířit i do zahraničí a uspořádat podobně úspěšnou akci, jakou byla letošní Czech Benefashion v září v New Yorku.
* Ve své profesi jste neustále obklopena mládím a krásou. Bojíte se stáří?
Vůbec ne. Mám tři úžasné babičky. V mládí byly vyhlášenými krasavicemi a já k nim dodnes cítím velký respekt. Miluji, když vzpomínají, jaké to bylo dřív. Vyzařuje z nich neuvěřitelné charisma a moudro a jsou pro mě inspirací a hlavně důkazem, že není čeho se bát.
Taťána Kuchařová: Potřebuji v životě vědět, kam patřímMiss Earth 2009

26. února 2010 v 14:32 | bellisima |  2009 - Larissa Ramos

Justina Pasek(MU 2002) se vdala 8.8. 2009

24. února 2010 v 13:39 | bellisima |  2002 - Justine Pasek
Časopis Star zjistil, že svatba se konala v rezidenci páru v Hollywoodu, Kalifornie kde si vzala anglickýho podnikatele Daniela Joelson - se kterým se seznámila během svě vlády jako Miss Universe 2002.

Bývalá Miss Universe na sobě měla šaty navržené Jenny Packham.
Makeup si dělala sama.
Svatby se zučastnili pouze osoby blízké rodině.
Líbanky trávili v Evropě.

Kdo je Daniel Joelson
Daniel je anglická designer - odpovědní za kostým Harryho Potera a relikvie smrti
jeho výtvory bjsou noseny Keira Knightley, Paris Hilton, Kate Walsh, Fergie a Sarah Jessica Parker...
Jeho návrhy byly součástí šatníku pro filmy jako např. Sex and the City, The Devil Wears Prada a Casino Royale

Justine Pasek už nejaký rok žije v Californii v Los Angeles


Rosanna

24. února 2010 v 12:45 | bellisima |  2003 - Rosanna Davison


Dayana

23. února 2010 v 17:02 | bellisima |  2008 - Dayana Mendoza


Unnur - party

23. února 2010 v 16:55 | bellisima |  2005 - Unnur Birna

Top Model of the World 2010

23. února 2010 v 16:55 | bellisimaOlga

23. února 2010 v 16:48 | bellisima |  2007 - Olga Zarubina


Kristýna Lebedová

23. února 2010 v 16:41 | bellisima

fotky v plavkách

23. února 2010 v 16:37 | bellisima

Kristýna

23. února 2010 v 16:33 | bellisima

Miss Tourism Intercontinental 2008

23. února 2010 v 16:25 | bellisima
během soutěže v Dominikánské Rep.


FINÁLE- TOP MODEL OF THE WORLD 2008

23. února 2010 v 11:14 | bellisima